Республика боюнча «Жарандык милдет – өлкөнү сүйүү» конкурсунун жеңүүчүлөрү

Парламент аброю коомчулукта курч сынга алынып турган ушул тапта эл өкүлү деген атка татыктуу, иштиктүү сүйлөгөн саналуу депутаттардын баасы алтынга тете. Алардын бири Абдывахап Нурбаев коом агартуу ишине албан салым кошуп келүүдө. Жаштарды билимге, маданиятка шыктандыруу максатын көздөп, “РухЭш” сайты менен бирге быйыл үчүнчү жолу республикалык дилбаян конкурсун демилгелеп, байге фондуна каражат бөлдү.

Быйылкы “Жарандык милдет – өлкөнү сүйүү” аталган дилбаян конкурсунун калыстар курамындагы эже-агайлар:

Ризван Исмаилова – филология илимдеринин кандидаты, доцент

Асылбек Жоодонбеков – агартуучу

Бакыт Абдуллаев – «Китепстан» басма үйүнүн жетекчиси

Жетиген Асанбек – “РухЭш” сайтынын шефредактору.

Калыстардын баасы менен төмөндөгү катышуучулар жеңүүчүлөр болуп табылышты:

 

Аты-жөнү

Мектеби

Орун

Байге (сом)

1

Сезим Арзыбекова

Баткен облусу, Лейлек району, Исфана шаары, “Ысык-Көл” орто мектеби, 10-класс

1

12000

2

Кутман Казыбек уулу

Нарын облусу, Нарын району, Оттук айылы, Түгөл уулу Усупбек атындагы орто мектеби, 11-класс

2

11000

3

Белек Бактыбеков

Бишкек ш., Райкан Шүкүрбеков атындагы №38 МГ, 11-класс

3

10000

4

Сардор Абдухомидов

Жалал-Абад облусу,

Ала-Бука району,

№35 «Сафед-Булан» гимназиясы, 11-класс

4

9000

5

Динар Бакытбекова

Нарын облусу, Ат-Башы району, Ак-Жар айылы, Жаналы уулу Абдыракман атындагы орто мектеп, 10-б класс

5

8000

6

Айсулуу Давранбекова

Бишкек шаары, Озерный жалпы билим берүү орто мектеби, 8-б класс

6

7000

7

Аймырза Жоломанова

Нарын облусу, Ак-Талаа району, Кара-Бүргөн айылы, Мукаш Базаркулов атындагы орто мектеби, 10-класс

7

6000

8

Айжан Саматова

Чүй облусу, Жайыл району, Т. Кожомбердиев атындагы мектеп,
11-класс

8

5000

9

Айназик Жасанова

Ош шаары, №14 К. Алтыбаев

мектеби, 10-б класс

9

4000

10

Малика Самыйбекова

Ысык-Кɵл облусу, Ысык-Кɵл району, Кара-Ой айылы, К.Бектенов атындагы мектеп,
9-б класс

9

4000

11

Айтолкун Мамбетова

Ош шаары, № 4 С.М. Киров атындагы

гимназия мектеби,

8-класс

10

3000

12

Акылбек кызы Медина

Бишкек шаары, Свердлов району, №66, гимназия-окуу-тарбия комплекси,
10-д класс

10

3000

13

Кайыркуль Карыпбекова

Ысык-Көл облусу, Тоң району, Ала-Баш айылы, Муса Кидибаев атындагы мектеп, 10-класс

10

3000

14

Зуура Кожомберди кызы

Ош шаары, Жапалак айылы, №31 Курманжан датка атындагы орто мектеп, 10-а класс

10

3000

Кымбаттуу конкурс жеңүүчүлөрү, бул чакан жеңишиңердин жемиши – коомдун өнүгүшүнө кошкон салымыңар менен дайыма жашооңордо да далилденип турушун тилек кылып, ак жол каалайбыз!

Жеңишиңер билдирилген сыйбарак жана байгеңерди жеткирүүнүн жол-жоболорун вотсап тайпа аркылуу маалымдайбыз.

Ошондой эле бул конкурстун дечөөрчүсү, Жогорку Кеңештин депутаты Абдывахап Нурбаевге "РухЭш" сайтынын жана калыстар курамынын атынан терең ыраазычылык билдиребиз!

Окшош материалдар

Комментарий калтырыңыз